BODRUM HAVAALANI VIP TRANSFER

Bodrum Havaalanı VIP Transfer hizmetlerimiz günün her saatinde devam etmektedir. En uygun fiyatlarla ve en kaliteli araçlarla sizlere hizmet vermekteyiz. Hvaalanı için yapmış olduğunu rezervasyonlarda kesinlikle gecikme yaşanmaması için herzaman saatinden daha erken gelmekteyiz. Bodrum geldiğinize çok sevinecek ve bu antik şehri gezerken bir okadarda geçmiş tarihle alakalı bilgiler edineceksiniz. Size kısaca bodrumu tanıtalım.

BODRUM ANTİK ŞEHİR

Bodrum, doğu ve batı limanlarının birleşmesinden meydana gelen yarımada üzerinde yükselen kalesi ve iki limanın kıyılarına dizilmiş beyaz evleri, gümbetleri ve  daracık sokakları şöhreti dünyaya yayılmış yatları, tersaneleri ile ünlü bir yöredir ANTİK ŞEHİRDİR

Homeros’un ‘Ebedi mavilikler ülkesi’ dediği ve bir diğer Bodrumlu Cevat Şakir’in de ‘başka yerde olup nur içinde yatılacağına burada nur içinde yaşanır’ demesi boşuna değildir. Asırlardır önceki adıyla Halikarnas, sonra da Bodrum, paylaşılamayan ve uğrunda hep mücadele edilen bir yer olmuştur.

Şuan Bodrum, bir tatil yöresinden beklenen tüm unsurları bünyesinde toplamış, yaz-kış yaşanabilecek önemli bir turizm merkezidir. Dünyanın dört bir yanından gelen zengin yatçılardan kısıtlı bütçesiyle bir pansiyonda uzun yaz tatili geçirebilen gelir gruplarına kadar tüm kesimlerin beklentisini karşılayacak donanıma sahiptir.

Bodrum geçmişte bir çok uygarlığa beşiklik etmiştir. Çağlar boyunca Ege adalarından gelenlerin sayısız istilasına uğrayan Bodrum, Akdeniz’de hakimiyet kurmak isteyenler için önemli bir merkez olmuştur. Ionia ile Likia arasında kalan bölgede diğerlerine göre daha küçük olan Karya (Karia) yer alır. Halikarnassos, (Bodrum) Karya’nın önemli şehirlerinden birisi oldu. Bölge tarihçi Heredot’u, tarihin ilk kadın amirali olan I. Artemisia ve onun kadar başarılı amiral olan II. Artemisia’yı, Leachares, Shepas gibi sanatçıları yetiştirmiştir.

Call Now Button